Salg av avspillingsutstyr for CD, LP og MP3
Oversikt over salg av avspillingsutstyr for CD, kassett og plate er hentet fra Elektronikkbransjen som er et interesseorgan for elektrobransjen i Norge. Elektronikkbransjen utarbeider statistikk for butikksalg av elektronikkprodukter i Norge. Dette omfatter blant annet salg av avspillingsutstyr for innspilt musikk (fonogram).

Salg av utstyr 1992 - 2016 (1000 enheter)

Utstyr
1990199119921993199419951996199719981999  
Musikkanlegg 6565809187839091 
CD-spiller stasjonær 11590858558463727 
CD-spiller bærbar 2335486992119108104 
CD-opptaker stasjonær ------23 
Platespiller 137442222 
Kassettspiller stasjonær 2522272612543 
Kassettspiller bærbar (lommedisco) 18619011611680824724 
Reiseradio m kassettspiller 120190201210208216185187 
Minidisc-opptaker stasjonær -----4810 
Minidisc-opptaker/spiller bærbar -----82546 
MP3-opptaker/spiller bærbar -------2 

Utstyr
2000200120022003200420052006200720082009  
Musikkanlegg133143141177196179161149142161 
- Herav hjemmekinosystem-111749686870767465 
- Herav med DAB-----11247 
CD-spiller stasjonær261163464322 
CD-spiller bærbar1361071491641344140214080 
CD-opptaker stasjonær52-------- 
Platespiller22222122104 
Kassettspiller stasjonær1--------- 
Kassettspiller bærbar (lommedisco)29101213321111 
Reiseradio m kassettspiller189159193156134130---- 
Minidisc-opptaker stasjonær5211000--- 
Minidisc-opptaker/spiller bærbar47394135400--- 
MP3-opptaker/spiller bærbar25440300500585400400300 
Utstyr
2010201120122013201420152016  
Musikkanlegg215219198158375260210 
- Herav hjemmekinosystem----706570 
- Herav hjemmekinosystem m/DVD3530135--- 
- Herav hjemmekinosystem m/Blu-ray30505250--- 
- Herav med digitalradio181740752530 
- Herav med docking/trådløst system85100120---- 
CD-spiller stasjonær4322211 
CD-spiller bærbar3035331513105 
Platespiller446891012 
Kassettspiller bærbar (lommedisco)1------ 
MP3-opptaker/spiller bærbar25023014075602020 
Merknader:

De fleste musikkanlegg har radio. Her oppgis det bare hvor mange av disse som har digitalradio.

Tallene inkluderer ikke salg av bilradio, som vanligvis har avspillingsutstyr for CD/kassett.

Fra og med 2006 finnes ikke separate tall for antall solgte reiseradioer med kassettspiller.

Tall for musikkanlegg er fra og med 2014 basert på spørreundersøkelser. De andre kategoriene er fortsatt basert på innrapporterte salgstall.

Bruk av data:
Alle data på medienorges nettsider kan fritt benyttes såfremt både originalkilde og medienorge oppgis som kilder.

I mange tilfeller har medienorge mer omfattende eller mer detaljerte data enn det som presenteres på disse nettsidene.
Har du slike spørsmål kan du henvende deg til medienorge på telefon eller e-post.

 
MEDIENORGE ©2017 medienorge@infomedia.uib.no